Kum Falı Nedir?

Halk arasında kum falı olarak da bilinen remil falı kökeni çok eskilere dayanan bir fal türüdür. Bu fal türüde yıldıznamede olduğu gibi ebced hesabına dayalıdır fark olarak ise kağıt değil kum kullanılır ve yorumlamalarda kum üzerinden yapılır. Bu falı bakan kişiye falcı değil Remal olarak hitap edilir. Her ne kadar kolaymış gibi görülse de işinin uzmanı kişiler tarafından bakılmalıdır yetersiz bilgili insanlar tarafından bakılması mümkün değildir.

 

Nasıl Bakılır?

Remil dökülmeden, yani kum falı bakılmadan önce uyulması gereken kurallar, kişilerin abdesti olması, üstlerinin ve Remil dökülecek yerin temiz olması, havanın güneşli ve güzel olması, yağmur kar ve bulutlu olmaması, kişinin kıbleye dönük olması, kişinin çok tok olmaması ve niyete çok iyi odaklanması gerekir. Ayrıca, kötü sayılan saatlerde Remil atılmaması gerekir. Bu işle zamanında Danyal meşgul olurmuş.

Ve eskiden şekiller parmakla çizilirmiş. Remil atmaya başlamadan önce, 1 Ayetel kürsi, 3 Latif, 3 İhlas, 1 Fatiha dualarını okumak gerekir. Ardından kum falı bakılmaya başlar. Herkesin bakamayacağı ilim isteyen bir iştir. Kum falı yorumlamak bilen tarafından kolayca yapılır. Esası nokta olan Remil, her iki noktada bir çizgi demektir. Bu nokta ve çizgilerle bazı şekiller yapılır. Bu şekillerin burçlarla oranları tespit edilerek, yorumlar çıkarılır. Bu fal çok eski zamanlarda, ruh gücü yüksek kişiler tarafından bakılırdı.

Müşterilerimizden Gelen Yorumlar

Suzan

ilk defa su falı baktırdım. başta tereddüt ettim ama sizin enerjinizi alınca iyi ki baktırdım dedim. bana dedikleriniz doğru çıktı. Enerjinize ve dediklerinize hayran kaldım. İyi ki tanıştık.

Fadime

Bir çok yer de fal baktırdım böyle falcılar görmedim ekipteki herkese baktırdım hepsinden o kadar çok memnun kaldım ki anlatamam. İyi ki rastlamışım size.

Eray

Kahve+tarot baktırdım. Yaşadıklarımı aynen bildi. Kendisini şaşkınlıkla dinledim.Teşekkür ederim.

Cem

Ben işimle ilgili karar vermeden önce buraya kesinlikle bir fal baktırırım. Daha yanılmadılar.Seve seve yorumumu yapıyorum buraya. Çok teşekkür ederim sizlere.

Hacer

Bir arkadaşımın siz de baktırdığı falı öve öve bitiremediği için içimde bir merak uyandı. İnanmayarak baktırdım. Ama o nasıl bir fal bakma beni hiç tanımayan falcı resmen hayatımı anlattı Hala şok içindeyim ... Teşekkür ederim bu güzel tecrübeyi bana yaşattığınız için.

Büşra

Resmen içimi okudu . dediklerinden sonra hemen çıkar mı ? Bundan sonra tek fal baktıracağım yer burası.

Sevim

erkek arkadaşımdan bir sene önce ayrıldık. Hiç arayıp sormuyordu. Falcı hanım belki inanmacaksınız ama bu öğleden sonra seni arayacak dedi. saat 4 de erkek arkadaşım aradı. Yani ne diyebilirim ki ....Hiç bir yere yorum yapan biri değilim ama buraya yorumu seve seve yaptım. İyi ki varsınız.

İsmail

Hakikaten çok şaşırtıcı. Özellikle fal baktırma sebebim olan çok merak ettiğim iki özel konuya da nokta atışı cevap buldum. 3 tane de benden soru istedi. Gerek bile kalmadı soru sormaya . Çok teşekkürler.

Elif

Yani müthiş . Net tarih ve neredeyse isimde harflerin tamamı ve olası olaydaki kişi sayısı bile anlatılmayacak kadar mükemmel. Bu duygu anlatılmaz yaşanır. Nasıl biliyorlar ?

Arzu

Böyle bir şey olabilir mi ? 2 gün sonra tapu işleriyle uğraşacaksınız dedi falcı. Dedim ne alaka. Şu an tapuda işlerimiz az önce bitti. Pes doğrusu . Bayıldım resmen.