Kahve & Tarot Falı Nedir?

Tarot 78 karttan oluşur. Bu kartlar kendi içinde 22 büyük arkana ve 56 küçük arkana olarak iki kısıma ayrılır. Bugün oyun amaçlı kullanılan ve 56 karttan oluşan iskambil destesi tarot kartlarındaki 56 karttan esinlerek hazırlanmıştır.

Uzun yıllar boyunca özellikle Türkiye ve Orta Doğu coğrafyasında yaygın biçimde kullanılan kahve falı günümüzde en çok tercih edilen fal çeşitleri arasındadır. Osmanlı saraylarından miras kalan kahve falı saray kadınlarının içtikleri kahvenin fincanını tabağına ters çevirip beklemeleri ve sonrasında da kendi aralarında yorumlamalarıyla ortaya çıkmıştır.

Nasıl Bakılır?

Tarot Falı baktıran bireye kartlara odaklanması gerektiği söylenmektedir. Kişi kendisini hazır hissettiğinde üç adet kart seçmektedir. Ortada kalan kart self kartı olmaktadır. Kişinin duygu veya düşüncelerine, karakterinin yapısına ve kişiliğine dair olan bilgileri vermektedir. Soldaki kart içerisinde bulunmuş olduğu mevcut duruma dair olan ipuçları taşımaktadır. Mutsuz, kaygılı veya umutlu bir durumda olup olmadığı ise sağ tarafta yer alan karta göre değerlendirilmektedir.  Sol tarafta yer alan kart, kişinin yaşamında önemli rol oynayan bireyleri, hayati nitelikte olan kararlarını, planlarını ve hayallerini simgelemektedir. Daha sonra ise 4 tane kart daha seçilmektedir. Bu kartlara bakılarak bireyin ilişkileri, özel hayatı, ailesi ve kariyeri ile ilgili kehanetlerde bulunulmaktadır.

İşte kahve falı baktırmanın en eğlenceli ancak en zor kısmına geldik. Siz falınızı kapatmış olabilirsiniz ancak bir gelenek olarak kendi falınıza kendiniz bakmazsınız çünkü genelde kendi falınızda bir şeyler görmek neredeyse imkansızdır. Kahve falının asıl meselesi karşınızdaki kişinin gerçek ya da değil gördüğüne inandığı şeyler söylemesi ya da deyim yerindeyse atmasıdır. Öncelikle kahvenizi hazırlayan kişiden bakmanızı rica edersiniz ama o herkesin bildiği cümleyi duyuverirsiniz: “Ay ben bakmayı bilmem ki, nereden çıktı şimdi?” Sevgili fal bakması potansiyel olan kişi, lütfen böyle söylemeyiniz, kimse inanmıyor. Siz o cümleyi söylediğinizde fincanlar çoktan kapatılmış oluyor. Ayrıca gözlerinizdeki o bakışlardan da bu fala bakılacağı bal gibi anlaşılıyor.

Bilmediğini iddia eden fal baktırmak istediğiniz kişi bir de bununla kalmaz, “Vallahi hiçbir şey göremem ben ama haydi ver bakalım. Neyse halin çıksın falin.” der. Bu da yine adettendir, hemen moral bozmayınız.

Müşterilerimizden Gelen Yorumlar

Suzan

ilk defa su falı baktırdım. başta tereddüt ettim ama sizin enerjinizi alınca iyi ki baktırdım dedim. bana dedikleriniz doğru çıktı. Enerjinize ve dediklerinize hayran kaldım. İyi ki tanıştık.

Fadime

Bir çok yer de fal baktırdım böyle falcılar görmedim ekipteki herkese baktırdım hepsinden o kadar çok memnun kaldım ki anlatamam. İyi ki rastlamışım size.

Eray

Kahve+tarot baktırdım. Yaşadıklarımı aynen bildi. Kendisini şaşkınlıkla dinledim.Teşekkür ederim.

Cem

Ben işimle ilgili karar vermeden önce buraya kesinlikle bir fal baktırırım. Daha yanılmadılar.Seve seve yorumumu yapıyorum buraya. Çok teşekkür ederim sizlere.

Hacer

Bir arkadaşımın siz de baktırdığı falı öve öve bitiremediği için içimde bir merak uyandı. İnanmayarak baktırdım. Ama o nasıl bir fal bakma beni hiç tanımayan falcı resmen hayatımı anlattı Hala şok içindeyim ... Teşekkür ederim bu güzel tecrübeyi bana yaşattığınız için.

Büşra

Resmen içimi okudu . dediklerinden sonra hemen çıkar mı ? Bundan sonra tek fal baktıracağım yer burası.

Sevim

erkek arkadaşımdan bir sene önce ayrıldık. Hiç arayıp sormuyordu. Falcı hanım belki inanmacaksınız ama bu öğleden sonra seni arayacak dedi. saat 4 de erkek arkadaşım aradı. Yani ne diyebilirim ki ....Hiç bir yere yorum yapan biri değilim ama buraya yorumu seve seve yaptım. İyi ki varsınız.

İsmail

Hakikaten çok şaşırtıcı. Özellikle fal baktırma sebebim olan çok merak ettiğim iki özel konuya da nokta atışı cevap buldum. 3 tane de benden soru istedi. Gerek bile kalmadı soru sormaya . Çok teşekkürler.

Elif

Yani müthiş . Net tarih ve neredeyse isimde harflerin tamamı ve olası olaydaki kişi sayısı bile anlatılmayacak kadar mükemmel. Bu duygu anlatılmaz yaşanır. Nasıl biliyorlar ?

Arzu

Böyle bir şey olabilir mi ? 2 gün sonra tapu işleriyle uğraşacaksınız dedi falcı. Dedim ne alaka. Şu an tapuda işlerimiz az önce bitti. Pes doğrusu . Bayıldım resmen.